Witamy Państwa na naszej stronie

Drewniane domy z bali

Pod wieloma względami budowane przez nas domy z bali syberyjskich przewyższają tradycyjne budynki murowane – z cegły czy z suporeksu. Zdrowy mikroklimat, jaki zapewnia naturalny materiał budowlany, oraz przytulna atmosfera sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się współcześnie na domy z drewna.

    


Wypadają one bardzo korzystnie również ze względów ekonomicznych. Koszt budowy obiektu z bali syberyjskich często porównywalny z kosztem zakupu mieszkania w bloku! Zapewnia natomiast dużo więcej przestrzeni, przyjemniejszą atmosferę oraz nieporównywalny z blokowym mieszkaniem klimat. Jesteśmy o tym przekonani, ponieważ od dawna działamy w tej branży. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że jesteśmy producentem domów z bali, ponieważ ich zaprojektowanie to prawdziwa sztuka rzemieślnicza, która wymaga kunsztu trudnego do osiągnięcia przy masowych wyrobach. Z drugiej jednak strony opracowaliśmy technologię produkcji bala okrągłego, która usprawnia proces budowy domów z bali syberyjskich.

Jesteśmy przekonani, że jeśli tylko Państwo zechcecie szczegółowo zapoznać się z naszą ofertą, to przekonacie się, że proponujemy najwyższą jakość surowca - pozyskiwanego z Rosji i Finlandii, a także rzetelne wykonanie, przy bardzo korzystnych cenach.

Zachęcamy Państwa do zadawania pytań telefonicznie lub mailowo.

Zapraszamy do biura.

Nie jesteśmy pośrednikami, jak wiele firm, które proponują budowę obiektów drewnianych. Jesteśmy bezpośrednimi wykonawcami z bardzo dużym doświadczeniem oraz wypracowaną technologią oraz procedurą postępowania, dzięki czemu działamy sprawnie i dokładnie wiemy, jak zachować się w niemal każdej sytuacji – również takiej zaskakującej i nieoczekiwanej.

 

Domy drewniane całoroczne

Jeszcze do niedawna pokutowało przekonanie, że budynki z bali nie nadają się do zamieszkania jesienią i zimą. Nic bardziej mylnego! Domy drewniane całoroczne doskonale sprawdzają się przez 365 dni zapewniając przyjemne warunki do życia mieszkańcom i tworząc we wnętrzu unikalny mikroklimat. Warto bliżej przyjrzeć się proponowanym przez nas rozwiązaniom.


 

       Zapraszamy Państwa  do obejrzenia naszej krakowskiej strony:

                    
  Rosja - tutaj produkujemy domy z bala okrągłego                   Finlandia - tutaj produkujemy domy z bala klejonego


Dom drewniany

Dom z bali drewnianych ma wiele zalet. Drewno to żywy materiał. Nawet kiedy jest ścięte, oddycha, promieniując energię zdrowia. W domach z bali okrągłych utrzymuje się naturalna wymiana powietrza, oddycha się lekko i swobodnie. Dom ten jest cieplejszy, niż ceglany. Drzewo generuje ciepło, równomiernie oddając go, dlatego dom posiada odpowiedni mikroklimat i temperaturę.

Niepodważalną zaletą bali okrągłej jest jej równy kształt, pozwalający osiągnąć dokładną precyzję w szczelności łącza wieńcowego i kątowego. Bal okrągły mniej deformuje się podczas starzenia. Nie mniej ważnym czynnikiem, przemawiającym na korzyść bala okrągłego jest zachowanie w pierwotnym wyglądzie niepowtarzalnego piękna drzewa. Naturalny wygląd czaruje, zachwyca wzrok i dodaje wnętrzu domu drewnianego zadziwiającej elegancji.

W budownictwie często wykorzystywane są iglaste rodzaje drzewa. Najbardziej rozpowszechnione to sosna i świerk. Drewno ma wiele właściwości, korzystnie odróżniających go od innych materiałów budowlanych. Drewno to materiał, stworzony przez naturę, absolutnie bezpieczny dla zdrowia, podtrzymujący równowagę tlenową i optymalną wilgotność powietrza.

Drewno ma niepowtarzalne piękno, ten materiał można wielokrotnie ?reanimować".

Drewno, w odróżnieniu od wielu materiałów budowlanych, powodujących reakcję alergiczną, nie ma negatywnego wpływu na organizm człowieka.

SOSNA należy do iglastych. Żyje 400-600 lat i w dojrzałym wieku (120-150 lat) osiąga wysokość 30-40 metrów. Konar ma prosty, równy, łatwo poddający się obróbce.

Są dwa gatunki sosny - smolista i sucha. Smolista może być w wodzie dziesiątki lat. Dlatego pierwsze wieńce w domu drewnianym budowniczowie układają z drewna sosny smolistej.

ŚWIERK zajmuje drugie miejsce po sośnie jako budulec. Żyje do 300 lat i w dojrzałym wieku (120-150 lat) osiąga wysokość 50 metrów. Konar ma okrągły i prosty.

Drzewo ciężko poddaje się obróbce przez twardość sęków. Jest nie bardzo smoliste i odporne na pęknięcia.

W starożytności mieszkańcy Europy Zachodniej uważali choinkę za opiekunkę zwierząt, ptaków i roślin. Dobry duch choinki bronił człowieka przed różnymi życiowymi niebezpieczeństwami. Choinkę uważano za symbol wiecznego życia i młodości. Starożytni Germanie, pragnąc ułaskawić potężnego ducha lasu, żyjącego w choince, wieszali na gałęzi różne ozdoby. Zwyczaj ozdobienia choinki przejęli od Niemców Holendrzy i Anglicy. Późnej, po utracie magicznego znaczenia obrzędu, choinkę wciąż ozdabiano według tradycji na święta.

Uważa się, że w takim domu oddycha się lżej. Dom choinkowy - serce zdrowe.

Choinka jest drzewem w miarę mocnym, miękkim, lekkim i w miarę szybko schnącym.

Choinkę często mylą ze sosną. Na pierwszy rzut oka, mało różni się jedno od drugiego, chociaż mają różne fizyczno-mechaniczne właściwości. Trzeba pamiętać, że choinka jest bardziej lekka i bardziej miękka od sosny, częściej można na niej spotkać drobne sęki z charakterystycznym blaskiem. Świerk w większości przypadków jest jaśniejszy od sosny.

W północnych krajach świerk jest bardzo rozpowszechnionym materiałem budowlanym.

Poprawiane: czwartek, 28 marca 2013 07:29

Nasi Partnerzy

      
                                       
 
Podstolice 34, 32-020 Wieliczka, tel.: 795 376 591, e-mail: biuro@domyzbali.lublin.pl
Jesteś tutaj Dom drewniany