Witamy Państwa na naszej stronie

Drewniane domy z bali

Pod wieloma względami budowane przez nas domy z bali syberyjskich przewyższają tradycyjne budynki murowane – z cegły czy z suporeksu. Zdrowy mikroklimat, jaki zapewnia naturalny materiał budowlany, oraz przytulna atmosfera sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się współcześnie na domy z drewna.

    


Wypadają one bardzo korzystnie również ze względów ekonomicznych. Koszt budowy obiektu z bali syberyjskich często porównywalny z kosztem zakupu mieszkania w bloku! Zapewnia natomiast dużo więcej przestrzeni, przyjemniejszą atmosferę oraz nieporównywalny z blokowym mieszkaniem klimat. Jesteśmy o tym przekonani, ponieważ od dawna działamy w tej branży. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że jesteśmy producentem domów z bali, ponieważ ich zaprojektowanie to prawdziwa sztuka rzemieślnicza, która wymaga kunsztu trudnego do osiągnięcia przy masowych wyrobach. Z drugiej jednak strony opracowaliśmy technologię produkcji bala okrągłego, która usprawnia proces budowy domów z bali syberyjskich.

Jesteśmy przekonani, że jeśli tylko Państwo zechcecie szczegółowo zapoznać się z naszą ofertą, to przekonacie się, że proponujemy najwyższą jakość surowca - pozyskiwanego z Rosji i Finlandii, a także rzetelne wykonanie, przy bardzo korzystnych cenach.

Zachęcamy Państwa do zadawania pytań telefonicznie lub mailowo.

Zapraszamy do biura.

Nie jesteśmy pośrednikami, jak wiele firm, które proponują budowę obiektów drewnianych. Jesteśmy bezpośrednimi wykonawcami z bardzo dużym doświadczeniem oraz wypracowaną technologią oraz procedurą postępowania, dzięki czemu działamy sprawnie i dokładnie wiemy, jak zachować się w niemal każdej sytuacji – również takiej zaskakującej i nieoczekiwanej.

 

Domy drewniane całoroczne

Jeszcze do niedawna pokutowało przekonanie, że budynki z bali nie nadają się do zamieszkania jesienią i zimą. Nic bardziej mylnego! Domy drewniane całoroczne doskonale sprawdzają się przez 365 dni zapewniając przyjemne warunki do życia mieszkańcom i tworząc we wnętrzu unikalny mikroklimat. Warto bliżej przyjrzeć się proponowanym przez nas rozwiązaniom.


 

       Zapraszamy Państwa  do obejrzenia naszej krakowskiej strony:

                    
  Rosja - tutaj produkujemy domy z bala okrągłego                   Finlandia - tutaj produkujemy domy z bala klejonego


Mity budownictwa drewnianego.

Budownictwo z drewna - domy jedno i wielorodzinne, pensjonaty, restauracje, ośrodki wypoczynkowo-rozrywkowe, sauny - zawsze rodzi się wiele pytań... i wiele mitów. Każdy człowiek kiedyś marzył o przeprowadzce, co drugi myślał o własnym domu. Według statystyki tylko co trzeci z dziesięciu marzących, zaczyna budowę domu. Dlaczego? Badania statystyczne pokazują, że większość ludzi boi się budowy domu drewnianego z kilku podstawowych przyczyn. Część z tych przyczyn ma realne podłoże, ale część jest po prostu mitem. Rozpatrzymy niektóre z nich.


Mit pierwszy: dom z drewna - to domek letniskowy, nie do całorocznego użytku.

Uważa się, że mieszkać w domu drewnianym można tylko i wyłącznie w ciepłą porę roku, przeważnie latem. Że dom drewniany to coś niewielkiego, domek letnistkowy lub letni...

Oczywiście, ta opinia, ma prawo do istnienia, wielu ludzi ma domki letniskowe za miastem, na wsi, minimum udogodnień. Ale dom z drewna jest taki, jak dom z cegły, kamienica lub mieszkanie w mieście.

Dom drewniany jest całkiem bezpieczny, ciepły, komfortowy. Ma w sobie wszystko - TV, satelity, alarmy - całą cywilizację. Różnica tylko w tym, iż zamiast ścian z cegły lub kamieniu tutaj są ściany z drewna. Ale i one mogą być różne - z bala okrągłego, z bala prostokątnego, z bala klejonego,może być również  i konstrukcja szkieletowa.

Powstaje wiele pytań, powiązanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym, z malowaniem domu. Klienci często pytają o kominki, czy będzie w tym domu ciepło itd.

Świadomie nie mówimy o domu drewnianym, ekologicznie czystym.O tym napisano już w większości wydań. Ale, możliwe, że nie wszyscy wiedzą, że w domach drewnianych nie montuje się klimatyzacji. Dom "oddycha" sam, w naturalny sposób, przez ściany.

Jeszcze jedno pytanie: ile lat może służyć dom z drewna?

Prosimy zapomnieć o starych domach z drewna.Ale nawet one jeszcze stoją!!! Dzisiaj, przy współczesnych technologiach, istnieje wiele możliwości utrzymać swój dom w należnym stanie i 100 i 200 lat. Teraz na rynku budowlanym są różne materiały, impregnaty, farby,które znacznie przedłużają życie drewnianych konstrukcji.Trzeba, więc, tylko uważać i pilnować. O dom trzeba po prostu dbać - jak o odzież, buty lub mieszkanie.

Mit drugi: dom z drewna jest tani.

Trzeba powiedzieć, że wartość domu drewnianego w porównaniu do innego typu domu nie jest tania.Można wybudować dla siebie lub ekonomiczny lub luksusowy dom. Ale otrzymując go, mają Państwo wielką przewagę: absolutnie indywidualny dom, zrobione dla i według Państwa życzeń, zaczynając od elewacji, na wnętrzu kończąc.

Dom drewniany ze ścian sosnowych lub świerkowych można wykończyć płytą, flizami. Można zamontować jakiekolwiek urządzenie, wszystko, czego dusza zapragnie: kocioł, jacuzzi, kominek z płaszczem wodnym, ogrzewanie podłogowe. Odpowiednio, wartość domu biedzie zależeć od wybranego wariantu wykończenia.Jedna z zalet domu drewnianego: ściane o grubości od 22-24cm nie potrzebują dodatkowego ocieplenia.To znacznie zmniejsza koszty wykończenia.

Do rzeczy, zaoszczędzić można na fundamencie i zrobić go lekkim. Swoją charakterystyką techniczną nie ustępuje on ciężkiemu fundamentowi. Wiadomo, że większość konstrukcji z drewna jest lżejszych, niż z cegły, nie potrzebują więc ciężkich fundamentów. A ciężkie fundamenty kosztują...

Mit trzeci: budowa domu z drewna jest droga.

Oczywiście, budowa domu drewnianego kosztuje sporo, materiał, praca, dostarczenie i zbiórka potrzebują niemałych inwestycji. Drogo - to termin, który służy do porównania z czymś tanim. Można porównywać domy drewniane i mieszkania.W przypadku domu płacisz za swoje chodniki,ogródek itd.W przypadku mieszkania,niestety,płacisz za miejsca ogólnego korzystania:korytarze,klatki schodowe i inne.W takim razie droższe jest mieszkanie. Można porównać również dom drewniany i dom z cegły. W domu z cegły do ścian mamy kilkakrotne podejście:okleić styropianem,później siatkę,klej,szpachlowanie z dwa razy,szlifowanie i  malowanie.Do zmontowanych ścian drewnianych mamy podejście: na dodatkowe uszczelnienie, szlifowanie i malowanie lub impregnowanie. Sumując w/w nie można powiedzieć, że budowa domu z drewna jest droga.

Mit czwarty: domy drewniane potrzebują obsługi, remontu i to kosztuje.

Elewacja domu murowanego co  będzie potrzebowała gruntownego remontu:według starych norm budowlanych nowe tynki trzeba było nakładać co ok.12-15 lat.Współczesne materiały wykończeniowe wydłużyły ten czas,ale, jednak,tynki będą potrzebowały odnowienia.

W odróżnieniu od domów z cegły, domy drewniane nie potrzebują okresowych remontów tynku ani elewacji. Nie potrzebują tego nawet po 25-30 latach,za wyjątkiem odświeżenia warstwy ochronnej drzewa.Na ogrzewanie takiego domu trzeba ok. 30% mniej energii. Szybko można go przywrócić do komfortowego stanu po długiej przerwie i podtrzymywać odpowiednią temperaturę.Utrzymanie domu(prąd,gaz,woda,usługi komunalne itd)j jest porównywalne z płatnościami za podobne usługi dwupokojowego mieszkania.

Mit piąty: domy z drewna zamarzają, wiatr wywiewa ciepło z domu.

Słuszna uwaga. Jeśli Dom drewniany został źle złożony i odpowiednio nie uszczelniony,to z niego będzie " uciekać " ciepło, on może  przemarznąć i, oczywiście, w zimie nie będzie trzymał ciepła. Budowa domu wymaga wiedzy i doświadczenia. Profesjonalnie zebrany dom bardzo dobrze trzyma ciepło w zimie i chłód latem. Drewno jest dobrym materiałem izolacyjnym.

Mit szósty: domy z drewna nie mogą być wysokie.

Domy z drewna mogą być wysokie czy wielokondygnacyjne.


Możliwa wysokość domu nie zależy od drewna, a od tego, czy buduje go profesjonalista, czy amator.


Mit siódmy: domy drewniane łatwo się palą.

Dzisiaj, podczas budowy, trzeba korzystać ze odpowiednich środków chemicznych antyseptycznych i przeciwpożarowych (antypirenów) podwójnego działania. Trzeba je nanieść na konstrukcję drewnianą, wtedy skutecznie przeciwdziałają ogniu i owadom.Oczywiście,wszystko pali się,nawet kamień,ale  te środki skutecznie zapobiegają zapaleniu konstrukcji i znacznie wydłużają czas powstania ognia.

Mit ósmy: domy drewniane poddają się owadom, kornikom.

Nie tylko owady, korniki, mrówki, ale zgnilizna, pleśń i grzyby są niebezpieczne dla domu z drewna. Dzięki technologiom mamy szeroki wybór środków antyseptycznych ("Fobos 7", Pinotex BASE, Pinotex CLASSIC, Pinotex AQUA PLUS, Bondex  i wiele innych). Chronią one drewno przed szkodnikami i zgnilizną. Trzeba tylko zwrócić uwagę, czy dany środek dopuszczony jest do obrotu i czy może znajdować się w bezpośrednim kontakcie z produktami spożywczymi. Prosimy o uwagę.

Mit dziewiąty: z czasem dom drewniany skurczy się tak, że nie można otworzyć drzwi i okien.

Kurczenie się domu drewnianego nie jest problemem, to jest naturalną cechą drewna, na którą trzeba uważać podczas budowy domu. Materiał stolarki okiennej (drewno / PCV) nie ma znaczenia. Dom skurczy się. Dlatego trzeba zostawiać wolną przestrzeń dla "pracy" belek podczas osiadania konstrukcji,uwzględnić współczynnik osiadania konstrukcji,wykonać odpowiednie  otwory w miejscach zamontowania drzwi,okien itd.

Mit dziesiąty: domy z drewna ciężko wykańczać.

"Wykończenie wnętrz" jest pojęciem bardzo szerokim. Nie ma z nim żadnego problemu. Domy drewniane poruszają się, więc standardowy montaż płyty lub szpachlowanie kończy się pęknięciem, jeśli nie przestrzegamy specyfiki budownictwa drewnianego. Tutaj potrzebna fachowa pomoc.

W domach drewnianych można montować konstrukcję z płyt GK, kolumny, boazerie, malować, kłaść tynki, dekory, wszystko, co przyjdzie do głowy,pod warunkiem,iż zajmuje się tym odpowiedni fachowiec.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy spojrzeć na te mity bez uprzedzenia.

Życzymy Państwu, żeby domy były mocne, ciepłe, komfortowe i piękne.

Udanego budowania!

źródło: PSK ELIT i VASILEKSTROJ

Poprawiane: czwartek, 28 marca 2013 08:21

Nasi Partnerzy

      
                                       
 
Podstolice 34, 32-020 Wieliczka, tel.: 795 376 591, e-mail: biuro@domyzbali.lublin.pl
Jesteś tutaj Mity budownictwa drewnianego.