Domy drewniane z bali okrągłych

Email Drukuj PDF

Przez kilkadziesiąt lat istniała opinia, że domy z materiałów naturalnych to przeżytek. Życie pokazało jednak, że współcześnie coraz więcej ludzi na całym świecie woli mieszkać w budynkach z naturalnego surowca, niż ze szkła i betonu. Dom drewniany jest żywą istotą, której głównym zadaniem jest troska o swojego właściciela.

 

Wpływ drewna na zdrowie i stan emocjonalny człowieka.

 

 

 

 

 

Wiadomo, że ten naturalny surowiec posiada właściwości lecznicze. Starożytni uważali, że regeneruje siły.

 

W dzisiejszych czasach nauka udowodniła, że ma wpływ na pole bioenergetyczne człowieka.

 

 

Uważa się, że np. dąb, sosna, jabłoń i brzoza oddają swoją energię, podczas gdy topola, osika i czeremcha odbierają ją. Drzewa, które oddają swoją energię, jednocześnie działają leczniczo na organizm człowieka: odstresowują, uspokajają nerwy, podwyższają aktywność.

Okazuje się więc, że to o wiele więcej, niż tylko materiał budowlany.

 

Ludzie i rośliny, jako mieszkańcy tego samego ekosystemu są ściśle powiązani ze sobą. Drewno to materiał stworzony przez przyrodę, więc w domu drewnianym z bali okrągłych zawsze będziecie czuć Państwo spokój, ciepło i komfort.

Ekologicznie czysty budynek to nie tylko korzyść dla człowieka, ale i spokój dla środowiska. Budowa domów drewnianych całorocznych jest nie tylko ekologicznie czysta, ale i modna. Możliwość postawienia takiego budynku świadczy o zamożności człowieka i o tym, że dba o zdrowie swoje, swojej rodziny i potomków. Rozwiązania tego typu są przeznaczone dla osób ceniących komfort, styl i tradycję.

 

                    Drewno jako materiał budowlany.

 

Niezaprzeczalnie drewno jest jednym z najstarszych i najbardziej tradycyjnych materiałów budowlanych, łączącym jednocześnie trwałość, różnorodność, estetykę, ekologiczną czystość i właściwości cieplne.

Najbardziej komfortowym budulcem dla ścian domów drewnianych całorocznych, ze względu na wymogi sanitarno-higieniczne są gatunki iglaste. Pasują one bardziej, ponieważ jest mniejsze prawdopodonieństwo gnicia w porównaniu do liściastych.

Ściany wykonane z tych naturalnych surowców posiadają niską ciepłoprzepuszczalność, więc jeżeli w zimie dom nie był ogrzewany, przywrócić go można do komfortowych warunków (w porównaniu do domów z cegły) w ciągu kilku godzin.

Nieprzypadkowo w północnych krajach europejskich, takich jak Szwecja, Finlandia, Norwegia, Rosja czy Holandia budowanie domów drewnianych całorocznych jest bardzo popularne. Skłonność do wykorzystania tworzyw naturalnych stopniowo przechodzi do Polski i innych krajów.

 

                      

Atrakcyjny i ekonomiczny budynek.

 

Bardzo ważną przewagą domu drewnianego z bali okrągłych jest czynnik ekonomiczny. Naturalny surowiec posiada przyjemny, złotawy kolor, którego nie trzeba chować pod wykończeniem, a przecież wykończenie jest najkosztowniejszym etapem budowy obiektów. Oprócz tego, porównując dom drewniany do murowanego jednakowej powierzchni, to ten pierwszy wypada korzystniej z uwagi na lekkość, dzięki czemu nie potrzebuje ciężkiego fundamentu. Ogólnie rzecz biorąc budowa domu drewnianego z bali okrągłych lub w konstrukcji szkieletowej jest w większości przypadków tańsza niż postawienie murowanego obiektu o tej samej powierzchni.

Nasi Partnerzy

      
                                       
 
Podstolice 34, 32-020 Wieliczka, tel.: 795 376 591, e-mail: biuro@domyzbali.lublin.pl
Jesteś tutaj Domy drewniane z bali okrągłych