Rosyjska bania parowa - ulga dla ciala i duszy

Email Drukuj PDF

Rosyjska bania parowa

Sauny, łaźni parowe  są zawsze bardzo cenione i szeroko stosowane wśród ludzi różnych narodowości , zarówno w przeszłości jak i obecnie . Z miłości do tych procedur , ludzie opracowali wiele różnych rodzajów , takich jak

rosyjska bania (łaźnia parowa)

łaźnia turecka – hamman

indiańska – inipi

japońska  ishi - buro.

Starożytni Rzymianie też były znane ze swoich łaźni, czyli termy.

Jest dla odwiadzających ją rytuałem - miejscem do intymnych rozmów w miłej atmosferze.    

                                            
Przynosi znaczące korzyści dla organizmu:

po pierwsze - gorące powietrze i para idealnie czyści skórę i poprawia krążenie , co jest szczególnie przydatne dla osób, które poruszają się mało.

 Naturalne miotły(witki z brzozy,dąba,iglastych ) pomagają pozbyć się zanieczyszczeń i martwych komórek skóry , które są znacznie łatwiejsze do czyszczenia , gdy ciało jest na parze . Po banie skóra oddycha, promieniuje  świeżością i czystością , staje się gładka, miękka .  

Po drugie - pobyt w łaźni wzmacnia system odpornościowy , poprawia stan naczyń . Jest to szczególnie ważne dla ludzi podatnych na częste choroby.Dodatkowym sposobem wzmacniania organizmu jest kontrastny  dysz lub kontrastna kąpiel. 

Po trzecie - w czasie procedur w banie z organizmu odprowadza się wiele szkodliwych substancji, takich jak sole. Jest to spowodowane wydzieleniem dużej ilości potu.

Tak więc, cały organizm  przechodzi specyficzny kurs oczyszczania.
Po czwarte -  w banie można schudnąć . Ponieważ pod czas kąpieli jest uwalniana duża ilość  potu, następuje lepsze wchłanianie składników odżywczych i tym samym przyspiesza się  metabolizm . Więc jeśli regularnie odwiedzać banię , można lekko stracić kilka kilogramów .


Ponadto , różne bakterie nie przeżywają , ponieważ łaźnia parowa ich zabija .

Łaźnia parowa - jeden z najlepszych środków higienicznych i terapeutycznych , ale przed rozpoczęciem regularnych wizyt w łaźni parowej , należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ bania jest przeciwwskazana  osobom, cierpiących z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego , hormonalnego , przewlekłych chorób płuc, a także chorym na różne nowotwory .
Rozsądne korzystanie z rosyjskiej bani przyspiesza metabolizm , poprawia krążenie krwi , pobudza oddychanie . Bania relaksuje , łagodzi zmęczenie . Ciepło, gorąca para, woda i masaż (pocieranie, bicie ciała miotłą/witką brzozową,dębową) głęboko oczyszczają skórę , zwiększają elastyczność i ruchomość stawów .

 

 

Nasi Partnerzy

      
                                       
 
Podstolice 34, 32-020 Wieliczka, tel.: 795 376 591, e-mail: biuro@domyzbali.lublin.pl
Jesteś tutaj Strona Startowa