Piec

Email Drukuj PDF

W przeszłości bani budowali tak zwane czarne – rozpalali ogień w środku pomieszczenia bani. W dzisiejsze czasy wykonują bani na białe –z myjniami, przedsionkami, pokojami odpoczynku i bilardu, siłowniami i basenami.

Ale nie zależnie od rodzaju bani, jej *sercem* jest piec.Nie będzie wybudowanego dobrego pieca, nie będzie dobrej gorącej bani.

Piec na drzewo opalowe.

Za klasyczny piec uważa się piec na drzewo, który tradycyjnie montują od wieków. Są dwa rodzaje – ceglany i metalowy. Ważnym atutem ich jest wyjątkowy wskaźnik ergonomiczny i wysoka wydajność cieplna.

Piec żeliwny.

Materiał, z którego został wykonany, długo trzyma ciepło i równomiernie raz przedziela jego po całemu pomieszczeniu.

Minimalne wydatki na paliwo, wysoki współczynnik oddawania ciepła – główne zalety tego pieca. Taki niewielki piec lekko ogrzewa pomieszczenie o powierzchni 25-30m3.

Oprócz tego wydzielają się wśród innych wysokim tempo ogrzewania pomieszczenia.

 

Piec elektryczny.

Są również bardzo popularne, różnią się pod względem wydajności, mocy, czasu ogrzewania pomieszczenia pariłki i gabarytami i innymi korzystnymi parametrami.

Mają wysoką ciepło przepuszczalność, kompaktowość i bardzo długi czas żywotności. Ważnym atutem jest równomierne i szybkie ogrzewanie pomieszczenia, a także dość umiarkowana cena tego produktu. Dzięki wysokiej mocy jest możliwe stworzenie optymalnej temperatury w parilce w ciągu krótkiego czasu.

Tego rodzaju piec przyniesie sporo przyjemnych momentów w banie pod czas jego użytkowania w maksymalnie krótkim czasie od momentu jego uruchomienia/włączenia. Oprócz tego ten typ pieca nie potrzebuje wybudowania specjalnego komina spalinowego.

Piec fiński.

Są na drzewo i elektryczne.

Bardzo dobrze ogrzewają pomieszczenia, generują i akumulują ciepło.

Oszczędność, łatwość w użytkowaniu, dobra wytrzymałość pożarowa i obecność suchej pary pozytywnie wyróżniają piecy fińskie pośród innych.

Oprócz tego mają atrakcyjny zewnętrzny design.

 

                                   Wybór należy do Państwa.

 


 

Nasi Partnerzy

      
                                       
 
Podstolice 34, 32-020 Wieliczka, tel.: 795 376 591, e-mail: biuro@domyzbali.lublin.pl
Jesteś tutaj Strona Startowa