Podłogi w banie

Email Drukuj PDF

Kolejny  ważny  etap  w budowie łaźni - montaż podłogi. Izolacja cieplna podłogi nie będzie miało wpływu na jej właściwości.  Podłogi mogą być pokryte  płytkami,  wykonane z betonu itd. Najważniejsze, żeby był odpływ wody. Podłogi w łaźni i szatni robić lepiej z drzewna. Podłoga w  poczekalnie musi być zainstalowana tak, żeby dać jej możliwość schnięcia. Nie zaleca się w łaźni układanie na podłodze  linoleum lub innych materiałów syntetycznych – będzie bardzo ślisko, a przy wysokiej temperaturze, zaczną się wydzielać  szkodliwe substancje.

Należy zauważyć, że podłogę w  łaźni nie trzeba ocieplać, ponieważ woda będzie zbierać się pod podłogą i w przyszłości pod  deskami przyszłości będzie gnić.

загруженное 1

Izolacja podłogi może być stosowana w szatni, poczekalni - ona będzie ciepła, co jest bardzo ważne dla tych pomieszczeń.

Podczas instalacji, aby umożliwić odpływ wody, jest  konieczne  nachylenie podłogi w kierunku kolektora/kratki kanalizacyjnej, który jest konieczny do zapewnienia jej odbioru.

Wentylacja w łaźni. Aby utrzymać podłogę i ściany w odpowiednim przydatnym stanie, wentylacja w łaźni powinna być na odpowiednim poziomie. Dobra wentylacja może być osiągnięta poprzez rozmieszczenie nadmuchu pieca. Trzeba  pamiętać, iż dla  zachowania ciepła w łaźni, podłogę w niej musi być podniesiona do 15 cm wyżej niż w myjnie, a w myjnie wystawiona na 3cm niżej, niż w przebieralnie/ szatni.

Nasi Partnerzy

      
                                       
 
Podstolice 34, 32-020 Wieliczka, tel.: 795 376 591, e-mail: biuro@domyzbali.lublin.pl
Jesteś tutaj Strona Startowa