Kolejny ważny etap w budowie łaźni - montaż podłogi. Izolacja cieplna podłogi nie będzie miało wpływu na jej właściwości. Podłogi mogą być pokryte płytkami, wykonane z betonu itd. Najważniejsze, żeby był odpływ wody. Podłogi w łaźni i szatni robić lepiej z drzewna. Podłoga w poczekalnie musi być zainstalowana tak, żeby dać jej możliwość schnięcia. Nie zaleca się w łaźni układanie na podłodze linoleum lub innych materiałów syntetycznych – będzie bardzo ślisko, a przy wysokiej temperaturze, zaczną się wydzielać szkodliwe substancje.
Należy zauważyć, że podłogę w łaźni nie trzeba ocieplać, ponieważ woda będzie zbierać się pod podłogą i w przyszłości pod deskami przyszłości będzie gnić.
Izolacja podłogi może być stosowana w szatni, poczekalni - ona będzie ciepła, co jest bardzo ważne dla tych pomieszczeń.
Podczas instalacji, aby umożliwić odpływ wody, jest konieczne nachylenie podłogi w kierunku kolektora/kratki kanalizacyjnej, który jest konieczny do zapewnienia jej odbioru.
Wentylacja w łaźni. Aby utrzymać podłogę i ściany w odpowiednim przydatnym stanie, wentylacja w łaźni powinna być na odpowiednim poziomie. Dobra wentylacja może być osiągnięta poprzez rozmieszczenie nadmuchu pieca. Trzeba pamiętać, iż dla zachowania ciepła w łaźni, podłogę w niej musi być podniesiona do 15 cm wyżej niż w myjnie, a w myjnie wystawiona na 3cm niżej, niż w przebieralnie/ szatni.