Półki w łażnie

Email Drukuj PDF

Półki w rosyjskiej łaźni muszą  spełniać szereg wymogów. Jest to zrozumiałe, ponieważ ciało człowieka jest w bezpośrednim kontakcie z nimi. Dlatego regały i ławy, kanapy, poduszki pod głowę muszą być wykonane z miękkiego drewna, niezawierającego żywicy. Mimo  faktu, że żywica podczas ogrzewania emituje przyjemny zapach, może ona przynieść wiele niedogodności. Żywica upłynnia się w wysokich temperaturach.Po pierwsze, można się poparzyć. 

               

 Po drugie, żywica nie rozpuści w wodzie. W związku z tym, jeśli jest na skórze, to jej można zmyć tylko specjalnymi  rozpuszczalnikami.

Ze względu na w/w półki budują z odpowiednich gatunków drzewa.

Lipa

Jest znana ze swoich właściwości, jest idealnym materiałem  dla urządzeń pułków w łaźnie parowej, ponieważ  po podgrzaniu emituje delikatny aromat, który uzdrawia . Drzewo to jest łatwe w obróbce, nie ma wad i sęków, wysycha szybko, powoli nagrzewa się,  nie pęka . Oprócz tego jej powierzchnia  pozostaje bez plam od potu.
Lipa znana ze swoich właściwości leczniczych: ulepsza samopoczucie, daje gościom łaźni pozytywną energię , moralną i fizyczną siłę .

Również  uzupełnia korzyści ekonomiczne - materiał ten jest sprzedawany  w przystępnej cenie . Jedyną wadą - pod wpływem ciepła i pary  deski z lipy z czasem stracą swoją pierwotną barwę i ciemnieją .

загруженное 3

Osika

Leczniczymi właściwościami obdarzona jest również  osika. Uważa się, że wyciąga  negatywną  energię, która jest w człowieku. Po wizytę w rosyjskiej łaźni z pułkami osikowymi odczuwa się   satysfakcja i lekkość ciała,  *wyzwolenie od "obciążenia" wewnętrznego.

Osika jest niedrogim i dostępny materiał, także popularna wśród budowniczych również jak  lipa. Główną wadą osiki jest "niewidoczny" defekt: często gnije od wewnątrz, i   trudno odróżnić  jakościowe drewno od wadliwego.

aba1

Abashi

Afrykańskie drewno nazywa abashi i stanowi rekord pod względem  wielu przydatnych cech.          Nie boi się wilgoci i ciepła, powoli się nagrzewa, nawet przy wysokich temperaturach, więc na półce wykonanej z tego drzewa, nie można się sparzyć. Afrykańskie drewno charakteryzuje się wytrzymałością. Kolor abashi zmienia się od żółtego do  delikatnie kremowego. W procesie produkcji półek dla  łaźni zachowuje pierwotny kolor i nie zmienia się. Także w trakcie użytkowania chroni świeży nieskazitelny wygląd.

загруженное 4

 

Nasi Partnerzy

      
                                       
 
Podstolice 34, 32-020 Wieliczka, tel.: 795 376 591, e-mail: biuro@domyzbali.lublin.pl
Jesteś tutaj Strona Startowa