Artykuły, porady

 Парилка/parilka - bania parowa

Sauny, łaźni parowe  są zawsze bardzo cenione i szeroko stosowane wśród ludzi różnych narodowości , zarówno w przeszłości jak i obecnie . Z miłości do tych procedur , ludzie opracowali wiele różnych rodzajów , takich jak rosyjska łaźnia parowa - bania...

Dom z bali drewnianych ma wiele zalet. Drewno to żywy materiał. Nawet kiedy jest ścięte, oddycha, promieniując energię zdrowia. W domach z bali okrągłych utrzymuje się naturalna wymiana powietrza, oddycha się lekko i swobodnie. Dom ten jest cieplejszy, niż ceglany. Drzewo generuje ciepło, równomiernie oddając go, dlatego dom posiada odpowiedni mikroklimat i temperaturę.

Budownictwo z drewna - domy jedno i wielorodzinne, pensjonaty, restauracje, ośrodki wypoczynkowo-rozrywkowe, sauny - zawsze rodzi się wiele pytań... i wiele mitów. Każdy człowiek kiedyś marzył o przeprowadzce, co drugi myślał o własnym domu. Według statystyki tylko co trzeci z dziesięciu marzących, zaczyna budowę domu. Dlaczego? Badania statystyczne pokazują, że większość ludzi boi się budowy domu drewnianego z kilku podstawowych przyczyn. Część z tych przyczyn ma realne podłoże, ale część jest po prostu mitem. Rozpatrzymy niektóre z nich.

Właściwości fizyczne i mechaniczne drewna

Głównym wskaźnikiem mechanicznych właściwości jest jej szczelność, czyli zdolność do zatrzymywania wpływu czynników zewnętrznych. Dla ustalenia przydatności drewna jako materiału budowlanego ważna jest jego elastyczność, szczelność, wilgotność, ciepło przepuszczalność, zdolność do schnięcia i nabierania wilgotności.

Rozpatrzmy wyżej wymienione:

Nasi Partnerzy

      
                                       
 
Podstolice 34, 32-020 Wieliczka, tel.: 795 376 591, e-mail: biuro@domyzbali.lublin.pl
Jesteś tutaj Artykuły